Connect with us

Blackjack Taktikleri

Blackjack strateji tablosu-Blackjack 21 kazanma taktikleri

Blackjack tablosu matematiksel olarak yapabileceğiniz en mantıklı hamleleri gösteren rehber niteliğinde bir tablodur. Bu tabloda kurpiyerin elindeki açık karta ve sizin elinizdeki kartlara göre yapmanız gereken hamleler yer almaktadır. Bu tabloyu kullanarak yapmış olduğumuz hamleleri matematiksel olasılığa dayandırıyoruz ve şans faktörünü bir miktar geri plana itiyoruz.

İlk başlarda bu tablodan bakarak yapacağınız hamleler daha sonra tabloya bakmadan otomatik yapacağınız hamlelere dönüşecek ve göreceksiniz kazancınız eskiye göre gözle görülür biçimde artacak.

Şimdi gelin tabloya göz atalım.

Blackjack Tablosu

Öncelikle tablodaki harflerin anlamlarını açıklayalım.

S: Stand türkçesi dur. Bekleyin anlamına geliyor.

H: Hit kart istemek anlamına geliyor.

D: Double Down, bahsinizi ikiye katlayarak kart istemek anlamına geliyor.

SP: Split, kartlarınızı bölün anlamına geliyor.

Zaten blackjack 2-3 defa oynadıysanız bu hamlelerin ne demek olduğunu biliyorsunuzdur. 4-5 örnek bakalım tam olarak netleşsin.

Blackjack Tablosu – sizin eliniz 15 , kurpiyer açık kartı:10

21 tablosuna bakıyoruz sol taraftan 15’i buluyoruz üst taraftan da 10’u buluyoruz. Kesişime baktığımızda yapmamız gereken hamlenin H yani kart istemek olduğunu söylüyor.

Kart iste seçeneğini kullanıyoruz ve bize bir kart daha veriyor. Bu durumda kart toplamınız 21’i geçebilir ve kaybedebilirsiniz. Blackjack tablosu size kesin kazanç sunmuyor sadece kazanma olasılığınızı matematiksel olarak daha iyi hale getirmeye çalışıyor.

Kart istedikten sonra gelen kart örnek olarak 2. Şuan kart toplamınız 17. Tabloda sol taraftan 17’yi üstten 10’u buluyorsunuz. Kesişimi S yani bekleme seçeneğini kullanmamızı söylüyor.

Bu durumda kal yani bekle seçeneğini kullanıyoruz. Artık kurpiyere gelen karta ve kartlara göre ya kazanacağız ya kaybedeceğiz.

Blackjack Tablosu – sizin eliniz 20 , kurpiyer açık kartı:3

21 tablosunda sol tarafta 10-10 seçeneğini , üst tarafta da 3’ü buluyoruz. Kesişimi bize S yani bekle yapmamız gerektiğini söylüyor. En çok yapılan hatalardan biri 10-10 kartı geldiğinde böl yapmak. Çok cazip gözüken bu seçenek çoğu zaman kafa kafaya veya kayıpla sonuçlanıyor.

Blackjack Tablosu – sizin eliniz 11 , kurpiyer açık kartı:6

21 tablosunda sol taraftan 11’i, üst taraftan 6’yı buluyoruz. Kesişimi bize D yani ikiye katlama seçeneğini kullanmamızı öneriyor.

İkiye katlama seçeneği hem ilk başta koyduğunuz bahsi 2 katına çıkarmayı hem de kart istemeyi belirtiyor. Bu seçeneği kullanıp bir kart aldıktan sonra bir kart daha alamıyorsunuz. Kurpiyer oyununu oynuyor, ya kazanç ya kayıp olarak sonuçlanıyor.

Blackjack Tablosu – sizin eliniz A-A , kurpiyer açık kartı:4

21 tablosunda sol taraftan A-A’ı, üst taraftan 4’ü buluyoruz. Kesişimi bize SP yani bölme seçeneğini kullanmamızı öneriyor.

Bu seçenekte başta koyduğunuz çip kadar bir çip daha koyuyorsunuz ve iki farklı masa gibi kartlarınız bölünüyor ve her bir Asa birer kart veriliyor.

Her Asa birer kart verildikten sonra gelen kartlara göre tablodan tekrar kontrol ederek oynuyoruz. Örnek olarak A-9 geldi, kurpiyer elinde 4 var. Tablodan kesişime baktık ve S yani bekle seçeneği kullanmamız öneriyor. Diğer kartlarımız da A-5, kurpiyer elindeki 4’le kesişime baktık ve D yani ikiye katlama seçeneğini kullanmamızı öneriyor. Bu seçeneği tekrar hatırlatalım. Bahsinizi iki katına çıkaracak ve elinize bir kart daha verecek.

Blackjack tablosu nedir diye devamlı soruluyor. En kısa özetle bu şekilde anlattık. Blackjack kazanma taktikleri arıyorsanız öncelikle bu tabloya göre hareket etmeyi alışkanlık haline getirmeniz gerekiyor. Bu aşamadan sonra kart sayma gibi 21 taktiklerine geçebilirsiniz.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


https://rebrand.ly/epq8uvv